AFRICA COTTON (CmiA)

Aid by Trade Foundation'ın bir girişimi olan Afrika'da üretilen pamuk, sürdürülebilir bir şekilde üretilen pamuk için dünyanın önde gelen standartlarından biridir.

Amacı, Afrika'daki küçük ölçekli çiftçilerin yaşam ve çalışma koşullarını iyileştirmek ve çevremizi korumak için bağışlar yerine ticaret yoluyla insanların kendilerine yardım etmesine yardımcı olmaktır. Standardın uygulanmasını ve sertifikalı hammaddelerin uygun şekilde işlenmesini sağlamak için, pamuk yetiştiren ülkelerde, tekstil değer zincirindeki çok sayıda ortağın yanı sıra hem devlet hem de sivil toplum kuruluşları dahil olmak üzere geniş kapsamlı bir ağ ile çalışmaktadır.

CmiA, cinsiyet eşitliğini, onurlu çalışma koşullarını ve çocuk haklarına saygıyı teşvik etmek için çalışan küçük ölçekli çiftçileri desteklemektedir.

CmiA, genetiği değiştirilmiş organizmaların kullanımını yasaklamak ve mahsul korumanın olumsuz etkilerini azaltmak da dahil olmak üzere toprağı, suyu, biyolojik çeşitliliği, iklimi ve çevreyi korumaya kararlıdır.

CmiA, yüksek kaliteli ekipmana erişimi kolaylaştırır ve üretkenliği, elyaf kalitesini ve genel yaşam koşullarını iyileştirmeye aktif olarak yardımcı olur.

“EKO KALİTE DANIŞMANLIK olarak Africa Cotton Danışmanlık hizmeti konusunda sizlere destek olmaktan memnuniyet duyarız. Detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.”